Nec “mu” nec “ma” argutus.
Ne zine ne “a” in ne “b”.
Nec plus ultra.
Do sem in nič dlje.
Nec temere nec timide.
Niti nepremišljeno in ne prestrašeno.
Weblog (blog) namenjam kontaktom z družino, prijatelji in študenti. Naslov skuša povedati del cilja: je skrajšana sintagma za vseživljenjsko učenje - "life long learning". A blog (the title is for "Life Long Learning") I'll use for contacting my family, friends and students daily (or weekly or monthly...)
Nec “mu” nec “ma” argutus.
Ne zine ne “a” in ne “b”.
Nec plus ultra.
Do sem in nič dlje.
Nec temere nec timide.
Niti nepremišljeno in ne prestrašeno.
Vsakoletno srečanje nobelovih nagrajencev z mladimi raziskovalci v nemškem Lindau je tudi letos postreglo z izvrstnimi predstavitvami. Zdaj jim lahko prisluhnete v podkastih in o vtisih preberete na blogih na strani SA.
Spletnega visokošolskega študija se drži pridih neresnosti in neakademskosti. In vendarle imajo tudi te univerze svojo presojo kvalitete, dosegajo ugled ter spoštovanje in deset najboljših je razvrščenih v temle zaporedju kvalitete.
Po ocenah naj bi vsako leto na znanstvenih konferencah samo v ZDA bilo predstavljenih 250.000 plakatov (posterjev). Ker so nedvomno posterji dragocen vir znanstvenih podatkov, se je rodila iniciativa, da bi ob ustrezni pripravi vsebin te umestili tudi na splet. Ideja, ki trenutno nosi delovno ime Skolr, bi omogočala v posebni arhivski bazi odlaganje posterskih vsebin kot .pdf datotek. Bodimo na Googlu pozorni na pojav gesla Skolr!
Podjetje Cengage Learning vstopa v sodelovanje z Moodlom (oz. s partnerskim portalom Moodlerooms) pri razvoju učinkovitejših odprtokodnih učnih orodij.
Vse prepogosto v javnih medijih doživljamo zavračanje znanstvenih dosežkov. Pogosto se kritiki znanosti izdajajo za skeptike, pri čemer pa bralci pozabljamo, da je prvi in pravi skeptik že raziskovalec, ki svoja dognanja po pravilih znanstvenega poročanja vedno prepušča v preverjanje. Kot navaja Guardianov komentator se mediji vse prepogosto ujamejo v zanko, ko ne znajo ločiti med dejstvom in mnenjem.
Video Did You Know 5.0 ima res že skoraj brado, vendar njegovo sporočilo še vedno preseneča.
Spletni portal PubMedCentral je polepšal svojo spletno podobo in izboljšal tudi nekatere funkcije.
Amazon.com je uvedel najem učbenikov v storitvi Kindle Textbook Rental. Nekaj tisoč učbenikov vodilnih založnikov kot npr. John Wiley & Sons, Elsevier in Taylor & Francis bo na voljo študentom, ki bodo za omejeno dobo lahko najeli knjigo s popustom do 80% siceršnje prodajne cene.
Formosa facies muta commendatio est.
Lep obraz je nemo priporočilo.
Fors iuvat audentes.
Pogumnim pomaga sreča.
Fortuna caeca est.
Sreča je slepa.
Založba BioMedCentral na svojem blogu obvešča o posvetu o znanstveni informatiki v digitalni dobi (v organizaciji Evropske skupnosti) in vabi k sodelovanju vse, ki jih zanima problematika odprtega dostopa in odprtih podatkov.
Od 17. julija bomo vstopali v prenovljeno stran Thomson Reutersovega portala Web of Knowledge.
Nolito imperare, antequam didiceris oboedire.
Ne ukazuj preden se nisi naučil ubogati.
Non bene olet, qui bene semper olet.
Ne diši dobro, kdor vedno dobro diši.
Non caret is, qui non desiderat.
Ni v pomanjkanju, kdor je brez želja.
Na spletu se je pojavil nov portal WebMedCentral. Ponuja možnost hitrega objavljanja biomedicinskih znanstvenih prispevkov brez predhodne recenzije. Preverjanje z vrstniki, t.i. peer review naj bi sledilo šele po objavi na portalu.
Med 4. julijem in 4. avgustom deluje na spletu Svetovna razstava e-knjig (The World eBook Fair). Omogočen je prost javni dostop do 6,5 milijona e-knjig. V sodelovanje sta med drugimi vključena tudi Project Gutenberg in Internet Archive.
Quid magis est saxo durum, quid mollius unda? Dura tamen molli saxa cavantur aqua.
Kaj je trše kot kamen, mehkejše kot voda? Vendar mehka voda dolbe trdi kamen.
Quidquid dicturus es, ante quam aliis, dicito tibi.
Karkoli želiš izreči, preden rečeš drugim, reci sebi.
Quidquid discis, tibi discis.
Karkoli se učiš, se učiš zase.
Spletni sourednik revije Scientific American Bora Zivkovic je danes najavil vzpostavitev novega omrežja znanstvenih blogov The Network Central, v katerem v začetku pričakuje sodelovanje 39 dopisnikov-blogerjev.
Z gornjim izzivalnim in tudi izpovednim naslovom je revija Information Today objavila intervju s prof. Petrom Suberjem (podatek sem dobil tudi >tukaj in >tukaj), ki ga je z gurujem gibanja odprtega dostopa pripravil žurnalist Richard Poynder.
“A Must Read!”
Gaudia principium nostri sunt doloris.
Radost je pričetek naše bolečine.
Gaudii maeror comes.
Žalost je spremljevalka veselja.
Genetrix virtutum frugalitas.
Zmernost je mati kreposti.